Savunma ve havacılık alanlarında gerçekleştirilen projelerle TUSAŞ ve ASELSAN’ın alt yüklenicisi olarak, başta zırhlı araç ve zırhlı kule gövde imalatları ile top sistem modernizasyonları olmak üzere ihtiyaç duyulan prototip ve seri üretim projeleri gerçekleştirilmektedir.

35 mm Oerlikon Top Modernizasyonu

Aselsan’ın alt yüklenicisi olarak FZK, TSK envanterinde bulunan 35 mm çekili hava savunma toplarının modernizasyonlarını yapmaktadır. Söz konusu toplar, güncel teknolojiyi kullanan etkin bir alçak irtifa hava savunma silahı olarak kullanıma sunulmaktadır.

Modernizasyon çalışmaları kapsamında toplara Parçacıklı Mühimmat atma yeteneği kazandırılmaktadır.

Görsel
fzk

Zırh Silah Kulesi

KORKUT sistemi, hareketli unsurlar ile mekanize birliklerin hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilmiş bir hava savunma sistemidir.

FZK, KORKUT hava savunma sisteminin zırhlı silah kulesi gövdesinin imalatlarını yapmaktadır.

Görsel
fzk

Katlanabilir Dingil Sistemi

ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm çekili hava savunma topları ile Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi’nin (AİHSFFS) atış ve komuta kontrolünü üstlenecek olan AİC kendisine bağlı namlulu silahlar ve füze sistemi ile katmanlı bir hava savunma yapısı oluşturacaktır.

FZK, tasarım ve imalatını yapmış olduğu Katlanabilir Dingil Sistemi ile AİC sistemine üst düzey bir mobilite kazandırmıştır.

 

Görsel
fzk

Fikstür-Aparat ve Ekipman

FZK olarak havacılık sektörünün farklı projelerine aparat, ekipman tasarımı ve imalatı yapmaktayız.

 

Görsel
fzk

Uçak Parçası Taşıma Aparatları

FZK olarak havacılık sektörünün farklı projelerine taşıma aparatları imalatı yapmaktayız.

 

Görsel
fzk

Uçak Parçaları Test Sistemleri

FZK olarak havacılık sektörü için uçak parçalarının statik ve ömür testlerinin yapıldığı test sistemlerinin konstrüksiyon imalatlarını yapmaktayız.

Prototip İmalatlarımız

  • Sarp Zırhlı Silah Kulesi
  • Milas Zırhlı Silah Kulesi
  • Korhan Zırhlı Silah Kulesi
  • Modüler Güç Üssü
  • 30 mm. Havan Topu
  • Korhan Mockup